Online Randevu

Laparoskopik Kanser Cerrahisi

Kapalı kalın barsak ve rektum kanseri ameliyatı 4 veya 5 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir.

Laparoskopik Kanser Cerrahisi


 

 

 

Laparoskopik Kolon ve Rektum Kanseri Cerrahisi (Kapalı Kalın Barsak Kanseri Ameliyatı)

Kapalı kalın barsak ve rektum kanseri ameliyatı 4 veya 5 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak barsak kısmı serbestleştirilir ve barsağı kesip diken özel aletlerle sorunlu barsak çıkarılarak geri kalanı birbirine tekrar bağlanır. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında kanser ve yayılabileceği dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyata eşdeğer ve hatta üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olma yolunda olan bir yöntemdir.

 

Laparoskopik Gastrik Kanser Cerrahisi (Kapalı Mide Kanseri Ameliyatı)

Kapalı mide kanseri ameliyatı 5 veya 6 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak mide kısmı ve kanserin yayılabileceği bölgeler serbestleştirilir ve dokuları kesip diken özel aletlerle sorunlu mide çıkarılarak geri kalan mide veya yemek borusu ince barsağa tekrar bağlanır. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında kanser ve yayılabileceği dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyata eşdeğer ve hatta üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olma yolunda olan bir yöntemdir.

 

Laparoskopik Pankreas Kanseri Cerrahisi (Kapalı Pankreas Kanseri Ameliyatı)

Kapalı pankreas kanseri ameliyatı 5 veya 6 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak pankreas kısmı serbestleştirilir ve özel aletlerle sorunlu pankreas çıkarılarak geri kalan dokular birbirine tekrar bağlanır. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında kanser ve yayılabileceği dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyata eşdeğer ve hatta üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olma yolunda olan bir yöntemdir.

 

Laparoskopik Sürrenal Cerrahisi (Kapalı Böbreküstü Bezi Ameliyatı)

Kapalı böbreküstü bezi ameliyatı 3 veya 4 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Daha nadiren sırt bölgesinde tünel açılarak da aynı ameliyat karın şişirilmeden yapılabilmektedir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak bez serbestleştirilir ve damarları bağlanıp kesilerek karından dışarı alınır. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında kanser ve yayılabileceği dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyattan üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olarak uygulanan bir yöntemdir.

 

Laparoskopik Splenik Cerrahi (Kapalı Dalak Ameliyatı)

Kapalı dalak ameliyatı 3 veya 4 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak kısım serbestleştirilir ve damarları bağlanıp kesilerek karından dışarı alınır. Dalağın bir kısmını veya tamamını çıkarmak mümkündür. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyattan üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olarak uygulanma yolunda olan bir yöntemdir.

 

Laparoskopik Hepatik Cerrahi (Kapalı Karaciğer Ameliyatı)

Kapalı karaciğer ameliyatı 4 veya 5 trokar adlı delikten karın içi gazla şişirilerek kamera ve özel aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Temelde uygulanan yöntem açık ameliyat ile benzerdir. Çıkarılacak karaciğer kısmı işaretlenir, serbestleştirilir ve damarları le safra kanalları bağlanıp kesilerek karından dışarı alınır. En sık olarak karaciğer kistlerinde ve başka kanserleri karaciğer sıçramalarında yapılrı. Daha nadiren karaciğer kendi iyi veya kötü huylu tümörlerinin tedavisi için de yapılabilmektedir. Kameranın büyütme etkisinden dolayı açık ameliyata göre daha iyi bir görüş altında kanser ve yayılabileceği dokular temizlenebilmektedir. Bilimsel çalışmalardaki başarısı açık ameliyattan üstündür. Daha az ağrı ve kanama, barsakların erken çalışması, erken normal hayata dönüş ve iyi kozmetik sonuç avantajlarıdır. Dünyada standart olma yolunda olan bir yöntemdir.

tüm tedavileri incele
vücut kitle
indeksi hesaplama

vücut kitle
indeksi hesaplama

Tedavi seçenekleriniz kilonuza bağlıdır. Bu basit aracı kullanarak BMI'nizi hesaplayabilirsiniz:

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Boy

cm cinsinden belirtiniz. Örn: 170

Kilo

kg cinsinden belirtiniz. Örn: 70

iletişim

iletişim

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Adınız Soyadınız
E-posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

iletişim

iletişim
Adres

Gürlife Hastanesi
Obezite ve Diyabet Cerrahisi
Fevzi Çakmak Mah. Akınsel Sok. No:1
Tepebaşı Eskişehir

TELEFON

0552 200 59 69

+90 507 350 07 26 (EN)

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.